Локо и Левски си поделиха по точка след 1:1 на „Лаута”(ВИДЕО)

12825429_1724550427761347_114267635_n

Локомотив (Пловдив) направи 1:1 срещу Левски в първия мач от 24 кръг на „А” група при дебюта на Илиян Илиев пред пловдивска публика.Това бе и първа точка за „черно-белите” от подновяването на шампионата след загубите от Ботев и Лудогорец.

37-годишният македонски полузащитник Ванчо Траянов в 17-ата минута вкара гола за Локомотив. Той завърши с гол първата по-сериозна опасност пред вратата на Левски в мача, като бе изведен на стрелкова позиция от Емил Гъргоров.

В 31-ата минута добра възможност за гол за Локомотив пропусна и бившият играч на Левски Стефан Велев.

В 41-ата минута голмайсторът на Локомотив Мартин Камбуров излезе сам срещу вратаря на Левски Боян Йоргачевич, но стражът спаси.

Голът за гостите отбеляза Венцислав Христов в 54-ата минута. Това е първи гол за Христов от 12 мача насам и дебютен с екипа на „сините”.

След равенството Левски събра 36 точки и вече е на 9 след лидера Лудогорец. Локомотив пък има 21 точки на седмата позиция.