Локо направи 1:1 в контрола, Иван Иванов се завърна, Мансур пак контузен

loko

Локомотив (Пловдив) направи 1:1 срещу Локомотив (Горна Оряховица) в контролна среща на „Лаута”. Мартин Кавдански вкара за домакините с глава в 57-ата минута след центриране на Дани Кики. Гостите изравниха 2 минути преди края след неразчетено излизане на вратаря Кацарев.

Нападателят Гай Мансур получи поредна контузия, като се свлече на земята след едва четвърт час игра срещу гостите от Горна Оряховица, а десет минути по-късно на неговото място влезе Мартин Камбуров. Все още не е ясно каква е травмата на Гай, но по всичко  личи, че той скоро няма да играе.

Той имаше скъсани мускулни влакна от мача с Лудогорец в началото на месеца, като това беше първото му появяване в игра след тази травма. Но явно ще му се наложи да изкара още известен период в лазарета.

Добрата новина за „черно-белите“ е, че на терена се появи защитникът Иван Иванов. Той дълго време се възстановяваше от проблеми с коляното, но показа, че вече всичко е зад гърба му и отново играе.

Контрола бе наблюдавана от собственика на пловдивчани Христо Крушарски в компанията на бившия главен секретар на МВР Светлозар Лазаров.

Стартов състав на Локомотив (Пд): Александър Витанов (Кристиан Кацарев 45′), Иван Иванов, Кирил Котев (Мартин Кавдански 45′), Георги Вълчев (Крум Стоянов 80′) Веселин Марчев (Дани Кики 58′), Пламен Крумов, Бирсент Карагарен (Расим Сюлейман 80′), Пауло Серджо (Георги Чукалов 64′), Мартин Райнов (Стефан Йевтовски 45′), Гай Мансур (Мартин Камбуров 25′), Ясин Амрауи (Жак Пехливанов 80).