Локо на полуфинал за купата след триумф насред „Надежда”!

Локо Пд се класира за полуфиналите

Снимка:БГНЕС

Локомотив (Пловдив) се класира за полуфиналите на турнира за купата на България след нова победа с 2:1 в реванша срещу столичните „железничари” насред „Надежда”. Първата среща на „Лаута” завърши при същия резлтат.

Въпреки че излязоха без шестима от титулярите си, „черно-белите” бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до успеха. В 30-ата минута Йоан Ласиман откри резултата, като това бе неговият втори гол за клуба, а предишния го вкара отново във вратата на столичани преди седмица.

Домакините изравниха 11 минути по-късно. Траян Траянов с левия крак засече центриране на Даниел Генов от корнер за 1:1.

Спас Делев изпълни перфектно пряк свободен удар за 2:1 в 54-ата минута и не остави никакъв шанс на вратаря Митрев. Така с общ резултат 4:2 Локомотив (Пловдив) се класира за полуфиналите и вече гледа по-уверено към шампионатното дерби с Ботев в неделя.