Локо обърна Левски с 3:2 на „Герена“ (ВИДЕО)

loko

Локомотив (Пловдив) шокира Левски и го обърна с 3:2 като гост, като по този начин продължи победната си серия и същевременно направи Лудогорец шампион за пети пореден път.

„Сините“ водеха с 2:0 на почивката и владееха изцяло инициативата пред своята публика. Герой за пореден път за „черно-белите“ срещу „сините“ бе капитанът Мартин Камбуров, който вкара за 2:2 своя 12-и гол срещу тях и асистира за третото попадение, а освен това измъчи защитата на домакините през втората част.

Играчите на Стойчо Стоев поведоха набързо с две попадения на Венцислав Христов в 16-ата и Мигел Бедоя 17-ата минута, но нелеп автогол на Сашо Александров в47-ата, Мартин Камбуров в 65-ата и Бирсент Карагерен в 89-ата минута донесоха победата на „железничарите“.

Наставникът на пловдивчани Илиан Илиев взе частичен реванш след освобождаването си от Левски през 2013 година с първото си завръщане на „Герена“.

Четвъртата победа в последните пет мача за Локомотив в „А“ група ги доближи до Европа. „Смърфовете“ са на пето място с актив от 40 точки, като изостават на четири от Берое и на три от Славия.

Снимка: sportal.bg