Локо победи Монтана с 2:0, изравни се със Славия (ВИДЕО)

loko

Локомотив (Пловдив) победи Монтана с 2:0 в мач от 34-ия кръг на „А“ група и се изравни с четвъртия Славия с по 43 точки. Мартин Камбуров в 20-ата минута и Емил Гъргоров в 83-ата минута вкараха головете за домакините.

Още в 4-ата минута Кирил Котев стреля опасно с глава, като топката премина над вратата на Монтана.

В 15-ата минута Емил Гъргоров изведе отлично Райнов на стрелкова позиция в наказателното поле на Монтана. След удара на Райнов обаче топката мина край вратата на Монтана.

В 20-ата минута Локомотив поведе. Мартин Камбуров завърши бърза атака на тима си, преодолявайки технично бранителя Асен Георгиев и вкара 17-ия си гол в първенството от началото на сезона.

Най-добрата възможност за Монтана се откри в самия край на полувремето, когато Асен Георгиев изведе Иван Стоянов на добра позиция, но до гол за гостите не се стигна.

Веднага след това Иван Иванов от Локомотив (Пловдив) пропусна отлична възможност за втори гол за домакините.

След почивката домакините продължиха да диктуват развоя на събитията на терена.

В 62-ата минута вратарят на Монтана Ивайло Василев спаси опасен удар на Емил Гъргоров.

В 68-ата минута Асен Георгиев пропусна добра възможност за Монтана, като ударът му мина край вратата на Локомотив.

В 73-ата минута вратарят на Монтана Василев отново „извади“ тима си, като спаси опасен удар от 30-ина метра на Велковски.

В 83-ата минута Гъргоров бе най-съобразителен в наказателното поле на Монтана и вкара гол за крайното 2:0.

Снимка: lokomotivpd.com