Локо победи Пирин с 4:2, рекорд на Камбуров и завръщане на Иванов (ВИДЕО)

12920976_1736586666557723_175206423_n

Локомотив (Пловдив) разби Пирин (Благоевград) с 4:2 в мач от 27-мият кръг на “А“ група. Три гола за „смърфовете“ отбеляза Мартин Камбуров. С тези попадения Мартин има на сметката си 165 гола, като изпревари великия майстор на свободните удари Пламен Гетов.

Дани Кики бе точен за 3:1 с гол-бижу, а два гола за гостите отбеляза Мартин Тошев, като втория бе от дузпа. В състава на домакините пък повторен дебют направи бившият национал Иван Иванов.

С победата пловдивчани събраха 28 точки и се изравниха с Ботев и Черно море.

Капитанът Мартин Камбуров откри резултата в 19-ата минута. Нападателят бе оставен напълно непокрит в наказателното поле след центриране отляво. Той имаше време да си спре топката и да я насочи в мрежата на Костов.

Мартин Тошев изравни в 27-ата минута с глава, след като също бе оставен непокрит в наказателното поле. Камбуров от дузпа в 44-ата минута отново даде аванс на домакините. Страхотен гол на Дани Кики в 52-ата минута увеличи преднината на пловдивчани. Пет минути по-късно Камбуров вкара хеттрик след хубав удар от въздуха. Голмайсторът засече центриране на Кики.

Локомотив (Пловдив): Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Иван Иванов, Крум Стоянов, Стефан Велев, Мартин Райнов, Емил Гъргоров (71- Бирсент Карагарен), Мартин Камбуров (к), Дани Кики (86- Веселин Марчев), Димитър Велковски (66- Пауло Серджо).

Пирин: Красимир Костов, Александър Башлиев, Александър Дюлгеров, Румен Сандев, Стилиян Николов, Янко Сандански (46- Даниел Генов), Костадин Дяков, Антон Костадинов, Даниел Младенов (68- Димитър Благов), Тони Тасев (63- Маркиньос), Мартин Тошев.

Снимка: sportal.bg