Локо победи Черно море с 2:1, но Славия би Левски на „Герена“ (ВИДЕО)

loko

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи като домакин Черно море с 2:1 в мач от предпоследния, 35-и кръг на футболния шампионат. С успеха тимът на Локомотив остава в борбата за четвъртото място в крайното класиране, като преди заключителните мачове за сезона Локомотив и Славия са с равни точки.

Със 17-ия си гол за сезона Мартин Камбуров откри резултата в мача. Той си осигури предсрочно и голмайсторския приз в шампионата, като ще го спечели за пети път в кариерата си. В 55-ата минута капитанът на Черно море Георги Илиев изравни резултата. Четири минути по-късно Дани Кики отново даде преднина на Локомотив за крайното 2:1.

Люпко Петрович обаче направи неуспешен дебют начело на Левски на „Герена“ и загуби с 0:1 от Славия. Борислав Балджийски в добавеното време на мача донесе победата на „белите“, които остават до последно в борбата за четвъртото място. „Сините“ обаче получиха сребърните медали от шампионата.

В последния кръг Локо гостува на Пирин, а Славия е домакин на Монтана и по всяка вероятност мечтите на пловдивчани за Европа ще бъдат попарени.

Берое победи също като гост с 2:0 Лудогорец и си осигури третото място, както и участие в Лига Европа. След края на мача отборът от Разград вдигна за пети пореден път шампионската купа, а старозагорци получиха бронзовите медали.

Снимка: sportal.bg