Локо празнува 11 години от шампионската си титла

Локомотив ще домакинства в Пловдив на Лаута

Локомотив (Пловдив) празнува днес 11 години от спечелването на единствената в историята си шампионска титла по футбол. Точно на 8-ми май 2004-а година „черно-белите”, водени от легендата Едуард Ераносян, постигат драматична победа над Славия с 3:2.

Мартин Камбуров и Янчевски вкараха по едно попадение още до 13-ата минута, а Нешко Милованович от дузпа донесе победата в 78-ата минута, след като „белите” успяха да изравнят резултата. Футболистите и треньорите бяха понесени на ръце, а целият стадион скандираше името на любимия си отбор и на неговия собственик Георги Илиев.

Няколко дни по-късно се изви „черно-бяло” шествие по магистралата за награждаването на шампионите, а на централния площад в Пловдив се завихря безплатен концерт за всички фенове.