Лудогорец напред в ШЛ, среща Цървена звезда (ВИДЕО)

lud

Лудогорец се класира за третия предварителен кръг на Шампионска лига. Водентият от Георги Дерменджиев тим постигна успех като гост в реванша срещу черногорския Младост (Подгорица) с 3:0. В първия мач българският шампион спечели с 2:0 и с общ резултат 5:0 продължава в следващата фаза на турнира.

В 24-ата минута Козмин Моци изпусна дузпа. Джоди Лукоки все пак откри резултата в 39-ата минута, а в 48-ата втори гол вкара Вандерсон. В 64-ата минута Лукоки отбеляза второто си попадение в двубоя и оформи класическото 3:0 за българския тим.

Съперник на Лудогорец в третия предварителен кръг на Шампионска лига ще е сръбският гранд Цървена звезда. Сърбите отстраниха малтийския Валета с общ резултат 4:2. В реванша Звезда постигна същия успех като от първия мач – 2:1.

Валета поведе с гол на Каруана в 11-ата минута, но в 30-ата Доналнд изравни. Победното попадение за тима от Белград вкара Александър Катай в 76-ата минута.

Снимка: youtube