Лудогорец стартира с победа в Шампионската лига (ВИДЕО)

lud-pod

Лудогорец стартира с победа тазгодишното си участие в Шампионска лига. Съставът на Георги Дерменджиев се наложи като домакин над черногорския Младост (Подгорица) с 2:0 в първи мач от втория квалификационен кръг. Головете за българския шампион вкараха Козмин Моци от дузпа в 13-ата минута и Джоди Лукоки в 26-ата минута.

Тимът от Разград пропусна и още доста отлични възможности да постигне доста по-убедителен успех и да реши нещата в своя полза категорично още в първата среща. Реваншът в Черна гора е на 19 юли.

В същото време воденият от българина Станимир Стоилов шампион на Казахстан завърши 0:0 като гост на литовския Жалгирис. През миналия сезон Мъри изведе Астана до историческо първо класиране в групите на Шампионска лига.

Кошмарът на Левски Олимпия (Любляна) пък загуби у дома с 3:4 от словашкия Тренчин с 3:4.