Марица отново на волейболния връх след 3:0 над Казанлък (ВИДЕО)

Марица отново на волейболния връх след победа над Казанлък

Марица (Пловдив) победи Казанлък Волей 3:0 (26:24, 25:23, 25:16) в мач от шестия кръг в женската Национална волейболна лига на България. По този начин пловдивчанки поне временно се завърнаха на върха в класирането, след като мачът на досегашния лидер Левски (София) като гост на Сливен (Сливен) бе отложен за по-късна дата. Възпитаничките на Иван Петков имат 16 точки от 5 победи и една загуба дотук.

Домакините започнаха зле и губеха с 8:2 до първото техническо прекъсване. Все пак, маричанки подобриха играта си в нападение и успяха да догонят съперника в резултата. Стигна се до оспорван завършек, в който жълтите показаха повече характер за 26:24. Във втората част можеше да се стигне до обратния развой, след като Марица дръпна с 6 точки аванс, но при 21:21 резултатът бе изравнен. С три поредни точки Марица стигна до мачбол при 24:21, но успяха да затворят гейма едва при 25:23. В третата част кършиякалийки нямаха никакви проблеми за 25:16.

Топреализатор на мача стана Силвана Чаушева със 17 точки за Марица. В следващия мач отборът гостува на Сливен в зала „Асеновец” в събота от 17:00 часа.