Марица разби Славия с чиста победа, ще се бори с Левски за върха

Марица разби Славия с чиста победа, ще се бори с Левски за върха!

Марица (Пловдив) продължава без загубен гейм от началото на сезона, след като в последния мач от 4 кръг на първенството разгроми у дома Славия с 3:0 (25:12, 25:16, 25:9). Възпитаничките на Иван Петков нямаха особени проблеми и приключиха мача за 60 минути пред погледа на своите фенове в залата на Пловдивския университет. С тази победа „жълтите“ спазват шампионското темпо на волейболистките на Левски (София), като двата отбора са наравно на върха в класирането преди дербито следващата седмица.

Марица започна устремно и поведе в геймовете след само 20 минути игра. Втората част бе по-оспорвана, но и тя бе спечелена от домакините, а в третата Марица направо прегази „белите“ с 25:9.

Най-резултатна с 16 точки бе Ани Радичева, а Милена Димова и Силвия Андреева добавиха по 10 точки за Марица.