Марица с реми и загуба от КСМ Търговище

news_1_1420902356

Волейболистките на „Марица“ направиха равенство и загуба като гости на румънския КСМ Търговище, като и двете контроли бяха по 4 гейма. Първият мач в петък завърши 2:2 (19:25, 22:25, 25:18, 25:17), а снощи пловдивчанки загубиха с 1:3 (25:20, 25:13, 18:25, 25:22).

В първия мач „Марица“ започна с много силна блокада и натрупа аванс от два гейма. След няколко смени машината забоксува и многото непредизвикани грешки доведоха до равенството. Дебют направи младата Ана Боздева, а капитанката Ана Радичева бе най-резултатна с 19 точки.

Във втората среща, отборът на домакините, воден от треньорския тандем Драган Нешич-Атанас Лазаров, впечатли с добрата си игра в нападение и на блокада. Пловдивчанки заиграха както трябва едва в третия гейм и показаха превъзходство и на блокада, и при посрещането, и при сервис. Четвъртият гейм бе много оспорван и бе спечелен от домакините.

Най-добър реализатор и в този мач стана маричанка – Силвана Чаушева с 20 точки.

Снимка: volleymaritza.bg