Марселиньо донесе победата на България, Стоянов спаси дузпа на Роналдо (ВИДЕО)

Националният отбор на България шокира Португалия с победа с 1:0 в контролен мач, игран на стадион „Д-р Магаляеш Песоа“ в Лейрия. Единственият гол в двубоя вкара Марселиньо в 19-ата минута, а за футболиста на Лудогорец мачът бе дебют с националната фланелка.

Португалия пропусна да изравни от дузпа в 67-ата минута, когато вратарят Владислав Стоянов отрази удара на Кристиано Роналдо. Стражът направи още няколко решителни намеси по време на мача.

След дузпата Кристиано казал на Владо, че е късметлия. Вратарят ни обаче разкри, че е знаел в кой ъгъл ще бие звездата и дори през деня е казал на Чворович по телефона, че ще се хвърли надясно, ако има дузпа.

Голмайсторът Марселиньо бе на седмото небе заради уникалния си дебют, а националният ни селекционер Ивайло Петев разкри, че преди мача е казал на натурализирания бразилец, че ще вкара.

Следващата контрола на България е на 29 март, когато тимът ни гостува на Македония.

Португалия: Антони Лопеш, Бруно Алвеш, Пепе, Елизеу, Жоао Марио, Виейриня, Рафа, Вилиам Карвальо, Нани, Кристиано Роналдо, Адриен

България: Владислав Стоянов, Страхил Попов, Александър Александров, Николай Бодуров, Живко Миланов, Светослав Дяков, Ивайло Чочев, Михаил Александров, Марселиньо, Ивелин Попов, Димитър Рангелов