Мач на Майнц 05 закъсня заради съмнения за тероризъм, Неделев резерва

12312335_1694380254111698_1961633459_n

Мачът на Майнц 05 срещу Айнтрахт започна с 15-минутно закъснение заради масирани проверки за сигурност преди началото му. Полицията провери щателно абсолютно всеки един от хилядите привържениците, които се стекоха на стадиона.Драконовските мерки за сигурност са заради повишената тревога от тероризъм в цяла Западна Европа.

Българинът Тодор Неделев отново бе в групата за мача, но остана на резервната скамейка при победата с 2:1. Това бе и шести успех за сезона за Майнц 05, а Айнтрахт няма победа като гост на този съперник във вече осем последователни шампионатни двубоя.

Йошинори Муто откри резултата отблизо още в петата минута, а още преди края на първата част гостите останаха с човек по-малко след два жълти картона на Александер Майер. Логичнто падна и втория гол в полза на Майнц 05, като Юнус Мали леализира за 2:0 в 43-ата минута, отбелязвайки юбилейния гол №49 000 в историята на Бундеслигата.

Харис Сеферович върна едно попадение за Айнтрахт в 61-ата минута, но гостите не успяха да намерят сили за нещо повече.