Меси изравни рекорд на Батистута, Чили унижи Мексико със 7:0 (ВИДЕО)

Argentina v Venezuela: Quarterfinal - Copa America Centenario

Аржентина победи Венецуела с 4:1 в четвъртфинал на Копа Америка и продължи битката си да спечели турнира след 23 години. Звездата на гаучосите Лионел Меси изравни головия рекорд на Габриел Батистута и записа 54-ото си попадение за Аржентина.

Той добави и 2 асистенции на Гонсало Игуаин и Ламела към отличното си представяне. Реферът дори не му свири и чиста дузпа, а вместо това даде пресилена такава на венецуелците, но те я пропиляха.

В 70-ата минута Рондон върна едно попадение за Венецуела. Радостта им обаче трая само минута, защото след подновявянето на играта Меси намери влезлият като резерва Ламела, който направи 4:1. Аржентина ще играе със САЩ в спор за финала на турнира.

В същото време Чили изхвърли Мексико от турнира след унизителен разгром със 7:0. Едуардо Варгас реализира четири попадения, два гола вкара Едсон Пуч, а един добави Алексис Санчес. На полуфиналите Чили играе срещу Колумбия, а Мексико усети какво е да ти вкарат 7 гола, както те направиха в контората срещу България (7:2).

Снимка: skysports.com