Мико отпадна и на сингъл в София след 3 сета срещу Беранкис

12650505_1714727218743668_1329280707_n

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира на АТП в София. Българският тенисист, който участва в основната схема с покана от организаторите, бе победен от Рикардас Беранкис от Литва, №96 в света, с 6:3, 2:6, 6:3 и час и 51 минути игра.

Пловдивчанинът, който е на 287-о място в света в момента, бе напълно равностоен на съперника си, но отново отпадна, както и вчера в турнира на двойки. На осминафиналите Беранкис ще играе срещу №5 сред поставените Жил Мюлер от Люксембург.

В най-интересният мач днес Словакът Мартин Клижан преодоля втория кръг на турнира по тенис за мъже в София, след като се наложи с 6:3, 2:6, 7:6(4) над чеха Лукаш Росол. Следващият съперник на поставения под №7 състезател най-вероятно ще бъде четвъртият в схемата Андреас Сепи от Италия.

Клижан и Росол изиграха изключително равностоен мач, който беше решен в тайбрек след 2:05 часа игра на корта в „Арена Армеец“. В крайна сметка словакът беше победител, въпреки че направи шест аса по-малко от своя съперник и спечели само два пробива срещу три в полза на Росол.

Даниел Брандс се класира за втория кръг на турнира по-рано днес. Германецът се наложи със 7:6(5), 6:3 над италианеца Томас Фабиано в единствената среща от първия кръг, в която участваха двама квалификанти. Брандс спечели на три пъти подаването на Фабиано и спечели срещата в рамките на час и 38 минути.

В първия мач за деня поставеният под № 8 в основната схема Адриан Манарино от Франция победи руснака Евгени Донской с 6:2, 7:5 за 83 минути.

Снимка: sofiaopen.bg