Моци класира Лудогорец за груповата фаза на Шампионска лига

Лудогорец се класира за груповата фаза на Шампионската лига след инфарктен мач. Мачът се превърна в триумф за Козмин Моци, който спаси две от дузпите на своите сънародници.

Лудогорец се класира за груповата фаза на Шампионската лига след инфарктен мач. След 1:0 в редовните 90 минути, две продължения и дузпи, шампионът на България победи румънския Стяуа с 6:5.

Мачът се превърна в триумф за Козмин Моци, който спаси две от дузпите на своите сънародници и сам отбеляза за Лудогорец. Моци застана на вратата, след като титулярният вратар на отбора Владислав Стоянов бе изгонен с червен картон заради наршунеие срещу Фернандо Варела. Българският вратар се оказа сам срещу Варела и се наложи да го елиминира, за да спаси почти сигурен гол.

Много голови положения имаха и двата отбора в редовното време, но само Лудогорец успя да реализира гол и така изравни общия резултат от двата мача със Стяуа.

През второто полувреме футболистите на Лудогорец тръгнаха много по-масирано в атака. Футболистите на Георги Дерменджиев имаха голямо надмощие след 60-та минута на срещата, когато притиснаха своя съперник в половината му. Те продължиха с натиска и в двете 15-минутни продължения.

Утре предстои теглене на жребия за групите на Шампионска лига. Днес бяха обявени урните за жребия. Поставени са четирите последни победители в Шампионска лига – Реал Мадрид, Барселона, Байерн Мюнхен и Челси. Във втора урна са шампионите на Италия, Франция и Англия – съответно Ювентус, Пари Сен Жермен и Манчестър Сити.

Петкратният европейски клубен шампион Ливърпул се завръща в Шампионска лига за първи път от 2009 година и попадна в трета урна. Лудогорец ще попадне в четвърта урна.

Снимка: Eurosport