Мъри с историческа първа точка от ШЛ в мач с 3 автогола, Кристиано с гол №500 (ВИДЕО)

шампинскалига

Станимир Стоилов и воденият от него Астана спечелиха историческа първа точка в Шампионската лига като постигнаха 2:2 срещу турския Галатасарай във втория си мач от група „C”. Гостите от Истанбул откриха резултата чрез Билал Киса в 31-ата минута. След почивката последваха три автогола, два от които си отбелязаха футболисти на Галатасарай. В другата среща Атлетико (Мадрид) загуби у дома с 1:2 от Бенфика.

Манчестър Юнайтед победи Волфсбург с 2:1 с попадения на Хуан Мата от дузпа в 34-ата и Крис Смолинг в 53-ата минута. Преди тях Даниел Калиджури откри резултата за Волфсбург още в 4-ата минута. В другия мач от групата ЦСКА Москва победи ПСВ с 3:2. Българският национал Георги Миланов се появи в игра в 67-ата минута на мястото на Зоран Тошич.Така след два изиграни кръга всичките отбори в група „В“ имат по три точки, като според головата разлика първи е ПСВ Айндховен.

Реал (Мадрид) победи Малмьо с 2:0 и вече има два успеха в група „А“ на турнира. Герой за Реал отново стана голямата звезда Кристиано Роналдо, който се разписа на два пъти за крайното 2:0. Португалецът отбеляза гол номер 500 в своята кариера. Освен това той задмина Раул по попадения с екипа на Реал в Шампионска лига – Кристиано вече има 67, докато испанецът има 66 гола.

В група „D” очаквани победи за Манчестър Сити с 2:1 като гост на Борусия Мьонхенгладбах и на Ювентус с 2:0 срещу Севиля.