Надал победи Гришо в Мадрид, Шарапова също отпадна

григор5

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите „Мастърс“ в Мадрид с награден фонд 4,185,405 евро. Поставеният под №10 Димитров загуби от защитаващия титлата си и четирикратен шампион Рафаел Надал (Испания) с 3:6, 4:6 за 1 час и 47 минути.

Испанецът поведе с пробив с 2:1 в първия сет, но още в следващия гейм Димитров взе подаването на съперника си и изравни. След това Надал успя да поведе с 4:2, а в деветия гейм затвори сета след нов пробив.

Във втората част българинът взе аванс от 3:1, но загуби следващите три гейма и Надал направи обрат за 4:3. При 5:4 за шампиона Димитров сервира за оставане в мача. Той направи двойна грешка и Надал стигна до мачбол, който обаче беше отразен от нашето момче. Все пак испанецът спечели двубоя при втория си мачбол и продължава борбата си за пета титла в Мадрид.

За Надал победата е шеста от шест мача срещу Димитров. Българинът, който за пръв път в кариерата си достигна до четвъртфиналите на турнира, заработи 100,315 евро и 180 точки за световната ранглиста.

Преди това и Мария Шарапова загуби в полуфиналите при жените от своята сънародничка Светлана Кузнецова с 2:6, 4:6 и не можа да достигне до мач за защита на титлата си от миналата година.