Наполи разби Болоня с 6:0, Сити се издъни с 1:1 в Нюкасъл, Байерн и ПСЖ на финал (ВИДЕО)

Наполи победи като домакин Болоня с 6:0 в първия мач от междинния, 34-и кръг на футболния шампионат на Италия. Хеттрик вкара белгиецът Дрис Мертенс, две попадения добави Маноло Габиадини, а едно Давид Лопес.

Наполи е втори в класирането, на 6 точки зад лидера Ювентус и с мач повече, а Болоня е на 14-о място преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Манчестър Сити се издъни с 1:1 като гост на Нюкасъл, но запази третото си място с 61 точки, на 7 от втория Тотнъм и с една повече от четвъртия Арсенал, който е с мач по-малко. Нюкасъл е на предпоследното 19-о място, като е на две точки от спасителната зона.

Гостите поведоха с гол на аржентинеца Серхио Агуеро в 14-ата минута, а в 31-ата минута Върнан Анита възстанови равенството.

Байерн се класира за финала за Купата на Германия след победа с 2:0 над Вердер в полуфиналите. Томас Мюлер вкара головете за Байерн в 30-ата минута и в 71-ата минута от дузпа, отсъдена за артистично падане на Артуро Видал.

Вторият финалист ще определят тази вечер в Берлин отборите на Херта и Борусия (Дортмунд). Финалът на турнира е на 21 май.

Осигурилият си вече шампионската титла във Франция тим на Пари Сен Жермен се класира и на финал за Купата. В полуфиналите ПСЖ победи като гост Лориан с 1:0.

Златан Ибрахимович в 75-ата минута вкара гола за Пари Сен Жермен, който прати отбора на финала. Съперникът на парижани в мача за трофея ще определят днес в Сошо тимовете на Сошо и Марсилия. Финалът на турнира е на 21 май.