Невероятна зимна класика – хокей на открито от НХЛ (ВИДЕО)

Невероятна зимна класика – хокей на открито от НХЛ! (ВИДЕО)

Снимка: islanderspointblank.com

Вашингтон победи Чикаго с 3:2 в „Зимната класика“ в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Първата среща за 2015-а година в НХЛ се игра под открито небе пред 42,832 зрители на бейзболния стадион „Нешънъл парк“ във Вашингтон.

Трой Брауър донесе победата на домакините с гол при числено превъзходство 12.9 секунди преди края на мача. Ерик Фер откри резултата в 7-а минута. Алекс Овечкин направи 2:0 за столичани пет минути по-късно.

Чикаго изравни след голове на Патрик Шарп и Брендън Саад, но малко преди края Брауър донесе победата на Вашингтон. Защитникът Майк Грийн записа две асистенции. Вратарят Брейдън Холтби спаси 33 удара в 14-и си пореден мач като титуляр за победителите.

В другата среща от снощи носителят на „Купа Стенли“ Лос Анджелис победи като гост Ванкувър с 3:2.