Ноле с пета титла в Индиън Уелс, Азаренка не даде сет на Серина (ВИДЕО)

nole

Световният №1 Новак Джокович спечели за трети пореден и общо за пети път титлата от тенис турнира от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс (САЩ). На финала тази година сърбинът се наложи над Милош Раонич (Канада) с 6-2, 6-0. Двубоят продължи час и 17 минути. Това бе шести мач между двамата, като Джокович постигна шестата си победа.

За Новак Джокович титлата от „Мастърс“ турнири е 27-ма, с което изравни постижението на Рафаел Надал (Испания).

При жените титлата спечели Виктория Азаренка от Беларус, която не даде сет на световната №1 Серина Уилямс и я победи със 6-4, 6-4 и 1 час и 29 минути игра. Във втория сет Уилямс изоставаше с 1-5 гейма и успя да навакса до 4-5, но Азаренка спечели мача.

За тенисистката от Беларус това е 19-а титла от турнири на Женската тенис асоциация, като побеждава за четвърти път в кариерата си Серина Уилямс на финал.

С успеха Азаренка си осигури и завръщане в „Топ 10“ на ранглистата, като в следващото издание на класацията ще се изкачи до №8. Серина Уилямс губи два поредни финала за първи път от 2004 година насам.

Снимка: bnpparibasopen.com