ПАОК и Бербо с историческа, но ненужна победа в Дортмунд (ВИДЕО И РЕЗУЛТАТИ)

paok

ПАОК спечели гостуването си на Борусия (Дортмунд) с 1:0 в последен мач от група „C“ на Лига Европа.

Единственото попадение бе дело на Роберт Мак в 33-ата минута, а българският нападател на гърците Димитър Бербатов бе титуляр и игра до 70-ата минута.

Това бе исторически първи успех за ПАОК при гостуванията му в Германия.

След тази загуба Борусия остава на второ място в крайното класиране с 10 точки, а ПАОК остава трети със седем и прекратява участието си в турнира.

В другата среща от тази група Краснодар спечели гостуването си в Азербайджан срещу Габала с 3:0 и по този начин спечели групата с актив от 13 точки, а домакините завършиха на последната позиция с 2 точки.

Аугсбург победи Партизан с 3:1 в мач от група „L“ . Домакините от Сърбия откриха резултата в 10-ата минута чрез Омару, но гостите стигнаха до така ценния обрат чрез попадения на Хо-Конг, Верхее и Бобадия.

Иван Бандаловски игра цял мач, а Валери Божинов остана на резервната скамейка.

След този успех играчите на Аугсбург изместиха тези на Партизан от втората позиция в групата. По-добрата голова разлика прати германците в следващата фаза на Лига Европа.

В другия мач от тази група Атлетик (Билбао) и АЗ (Алкмаар) завършиха 2:2. Испанският тим продължава напред.