ПАОК направи 1:1 с Дортмунд, Бербо с мач №90 в Европа (ВИДЕО)

12077135_1680701925479531_138768046_n

Гръцкият ПАОК направи 1:1 срещу Борусия Дортмунд във втория си мач от група „С” на Лига Европа, а българинът Димитър Бербатов изигра своя мач №90 в Европа при дебюта си за новия си тим в евротурнирите. Стадион „Тумба” бе пълен до краен предел, а местните фенове отново влязоха в бой с полицията.

Нападателят започна като титуляр и бе на обичайното си високо ниво, а в 59-ата минута обра овациите след технично овладяване на топката, самостоятелна акция и удар към вратата, който премина над вратата на световния шампион Вайденфелер. Бербо бе заменен в 2 минути преди края от младата надежда на гръцкия футбол Димитрис Пелкас. Титуляр за гръцкия тим бе и бившият футболист на Левски Гари Родригес, като и той игра цял мач.

ПАОК поведе с гол на Роберт Мак в 34-ата минута, който напомни на попадението на Емил Костадинов срещу Франция на „Парк де Пренс”. Мак завърши бърза контраатака на ПАОК, след като бе изведен зад отбраната на Борусия. За него това бе седми гол в турнира от началото на кампанията.

В 72-ата минута Гонзало Кастро изравни резултата с удар от границата на наказателното поле. Той използва неразбирателство между отбраната на ПАОК и вратаря на домакините Олсен.

Валери Божинов пък бе резерва за Партизан при победата с 3:1 над Аугсбург, но влезе в игра принудително в 22-ата минута след контузия на Бубакар Омару. В 67-ата минута отново напусна терена заради тактическа смяна заради червен картон на съотборника му Субичич. Партизан вече има 2 победи в групата и актив от 6 точки.

Всички резултати и голмайстори

Група „А“
Селтик – Фенербахче 2:2
Молде – Аякс 1:1

Група „В“
Ливърпул – Сион 1:1
Рубин (Казан) – Бордо 0:0 Благой Георгиев остана резерва за Рубин.

Група „С“
Краснодар – Кабала 2:1
ПАОК – Борусия (Дортмунд) 1:1 Димитър Бербатов бе титуляр за ПАОК и игра до 89-ата минута.

Бешикташ – Спортинг 1:1
Локомотив (Москва) – Шкендербеу 2:0 – Венцислав Христов остана на резервната скамейка за Шкендербеу

АЗ Алкмаар – Атлетик (Билбао) 2:1
Аугсбург – Партизан 1:3 – Валери Божинов се появи в игра за Партизан в 22-ата минута и в 67-ата минута бе изваден от игра. Иван Бандаловски не е в групата на Партизан за двубоя.

Снимка: gong.bg