Партизан на полуфинал за купата, Котарака остана резевра (ВИДЕО)

boji

Партизан (Белград) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Сърбия. В двубой от 1/4-финалите „гробарите“ победиха Раднички (Ниш) с 2:0.

Неманя Михайлович в 18-ата минута и Ален Стеванович в 79-ата минута вкараха головете за Партизан.

Българският защитник Иван Бандаловски бе титуляр и игра цял мач за Партизан, но Котарака Валери Божинов остана на резервната скамейка.

Двата тима се изправят отново един срещу друг в Ниш, на 6 март (неделя), в мач от първенството на Сърбия.

Друг българин – защитникът Костадин Гаджалов игра цял мач при нулевото равенство на неговия Дънди ФК като гост на шампиона Селтик. Това бе едва трети мач за Гаджалов от началото на сезона, в който той остава на терена през всичките 90 минути.

Дънди е пети в класирането с 36 точки, а Селтик е лидер със спечелени 63.

В Италия шампионът Ювентус се класира на финал за купата, след като загуби в реванша с 0:3 от Интер и по този начин се стигна до продължения и дузпи. За домакините два гола вкара Марсело Брозович (16, 82-дузпа), а едно попадение Иван Перишич (49).

В добавените 30 минути гол не падна, а при дузпите единствен пропуск направи Родриго Паласио. Съперник на торинци на финала ще бъде тимът на Милан.

Във Франция Пари Сен Жермен се класира за финала за купата. Съставът на Лоран Блан се наложи като гост над Сент Етиен с 3:1. Головете за успеха на гостите отбелязаха Единсон Кавани (12), Маркиньос (34) и Лукас Моура (90+2). За Сент Етиен точен бе Валентин Ейсерик (42).

За полуфиналите се класираха и отборите на Сошо и Лориен, а днес е последният двубой от четвъртфиналната фаза, който противопоставя Гранвил и Олимпик (Марсилия).

В испания Реал (Мадрид) победи с 3:1 Леванте в среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион. Попаденията за мадридчани отбелязаха Кристиано Роналдо от дузпа (34) и Иско (90+2), а автогол от състава на домакините си вкара Диего Марино (38). За Леванте точен единствено бе Дейверсон (39).

Реал е трети в класирането с 57 точки, на 4 от втория Атлетико (Мадрид) и на 9 от лидера Барселона, който е с мач по-малко. Леванте остава на последното 20-о място с актив от 20 точки.

Снимка:  7dnifutbol.bg