Пиронкова отпадна в Сидни след загуба от Бенчич

cveti

Цветана Пиронкова приключи участието си на турнира на твърди кортове в Сидни. В среща от втори кръг, българката отстъпи с 3:6, 3:6 пред Белинда Бенчич след 81 минути игра на Корт №3.

Първият сет бе решен след два пробива на 18-годишната Бенчич – в първия и последния гейм. През втората част Пиронкова успя да изравни играта и започна ударно, повеждайки с 3:1. За жалост обаче Бенчич влезе в серия от 5 последователни гейма на сметката си и успя да измъкне победата, с което си гарантира място на четвъртфиналите.

Това беше втори двубой межди Цвети и Бенчич, като швейцарката записа втори успех. Първият им дуел бе миналата година на старта на Уимбълдън. Сегашната загуба сложи край на надеждите на Пиронкова за поредно силно представяне в Сидни.

Именно тук Цвети успя да спечели единствената си титла до момента – през 2014-та, а миналата година пловдивчанката достигна до полуфиналите. Този сезон българката получи „уайлд кард” за основната схема, но успя да запише само една победа.

Следващият турнир, в който ще видим Цвети Пиронкова е започващият идния понеделник Australian Open.

Снимка: tenniskafe,com