Победи за Марица и Спартак, загуба за Асеновец в Карнобат

maritsa

Пловдивските Марица и Спартак записаха победи в мачовете си от 22 кръг на Югоизточната „В“ група, докато Асеновец отстъпи с 0:1 при гостуването си в Карнобат.

Кършиякалии победиха с 3:1 Гигант (Съединение) с попадения на Мирослав Пушкаров в 50-ата, Димитър Юруков в 61-ата и Венцислав Гюзелев в 77-ата минута. За тима на играещия треньор Иван Караманов се разписа капитанът им Свилен Щерев.

Марица е на 10-о място в класирането с актив от 30 точки.

Спартак (Пловдив) победи с 3:1 Миньор (Раднево) и дръпна напред в битката за оставане в групата – 12-то място с 23 точки. Два гола за „градиаторите“ вкара Георги Стефанов в 35-ата и в 55-ата минута, а един добави Андрей Атанасов в 70-ата минута.

Асеновец загуби нещастно накрая с 0:1 при гостуването си на новака ОФК Карнобат. Единственото попадение отбеляза резервата Диян Райков в 85-та минута.

В класирането Асеновец е 7-ми с 35 точки, а Карнобат е на 11-то място с актив от 30 точки, колкото има и тимът на Марица. Лидер е Несебър с 62 точки след категорична победа с 4:0 над Димитровград.

Още резултати: Загорец – Сливен 7:1, Свиленград – Ураган (Бояджик) 2:1, Раковски – Евроколеж 3:1, Борислав (Първомай) – Черноморец 2:0.

Снимка:  ПФК Марица Пловдив 1921