Португалия е европейски шампион с гол в продълженията (СНИМКИ И ВИДЕО)

portugal

Дори без зведата си Кристиано Роналдо, който напусна принудително финала на Евро 2016, Португалия успя да спечели европейската титла след победа с 1:0 над домакина Франция с гол в продълженията. Редовното време завърши 0:0, а смяната Едер направи тима шампион за първи път в историята с попадение в 109-ата минута.

Португалия на практика стигна до титлата без капитана си Кристиано Роналдо. Той бе заменен в 25-ата минута заради травма. В 18-ата Димитри Пайе контузи Кристиано в дясното коляно. Португалецът опита да продължи, като остана на терена още няколко минути, но бе изнесен с носилка от терена и бе заменен от Рикардо Куарешма.

Звездата на домакините Антоан Гризман отправи най-опасния удар в мача с глава още през пълвото полувреме, но вратарят на португалците Руи Патрисио показа класата си, както и при още няколко удара на Жиру и Сисоко. В края на добавеното време Андре-Пиер Жиняк удари греда.

Снигна се до продължения, като в 107-ата минута Рафаел Герейро удари греда от пряк свободен удар. Две минути по-късно португалците стигнаха и до златния си гол. Резервата  Едер стреля от над 30 метра по земя, като топката влезе в долния десен ъгъл на вратата на Франция. С вина за гола бе и бранителят Лоран Кошчелни, който остави свободно пространство за Едер да стреля.

В крайна сметка Кристиано Роналдо спечели първата голяма титла с екипа на Португалия, нещо, което му липсваше в досегашната кариера. Именно той пръв вдигна трофея за радост на хилядите португалски фенове.

Снимка: Официална фейсбук страница на турнира