Португалия на полуфинал след дузпи срещу Полша, фен прекъсна мача (ВИДЕО)

euro-2016-poland-portugal

Португалия се класира за полуфиналите на Евро 2016 след победа с 5:3 след изпълнения на дузпи срещу Полша. Редовното време на мача завърши 1:1, а в добавеното време двата тима не успяха да си вкарат нови голове.

С гол на Роберт Левандовски още във 2-ата минута на мача отборът на Полша поведе на „Стад Велодром“ в Марсилия. В 31-ата минута германският рефер Феликс Брих подмина дузпа за Португалия, за нарушение срещу Кристиано Роналдо в наказателното поле на Полша.

В 33-ата минута Португалия изравни резултата. 18-годишният Ренато Санчес вкара гол с удар от границата на наказателното поле. Топката рикошира в полския футболист Криховяк и излъга вратаря Фабиански, за да влезе във вратата му.

В 108-ата минута фен на Португалия нахлу на терена, като мачът бе прекъснат за няколко минути.

При наказателните удари Якуб Блашчиковски пропусна дузпа за Полша, докато Роналдо, Ренато Санчес, Жоао Моутиньо, Луиш Нани и Рикардо Куарешма не оставиха шансове за вратаря на Полша Лукаш Фабиански.

За пети път от последните седем европейски първенства тимът на Португалия стига полуфиналите. Съперникът на Португалия на полуфиналите ще определят тимовете на Белгия и Уелс.

Снимка: cbc.ca