Португалия на финал на Евро 2016, Кристиано с нов рекорд (ВИДЕО)

2

Португалия е първият финалист на Евро 2016, след като воденият от Фернандо Сантош тим победи Уелс с 2:0. Кристиано Роналдо откри резултата в 50-ата минута, а само три минути по-късно втори гол вкара Луиш Нани.

В спор за европейската титла Португалия ще играе срещу победителя от мача между Германия и домакините от Франция, които излизат един срещу друг тази вечер от 22:00 часа българско време.

Кристиано Роналдо постави нов рекорд в своята кариера. Португалският национал стана първият футболист, играл на три полуфинала на Европейски първенства. Нападателят започна като титуляр в мача срещу Уелс. Роналдо игра на полуфиналите на Евро 2004 и Евро 2012. На Евро 2008 обаче Португалия отстъпи на Германия на четвъртфиналите.

Кристиано изравни и рекорда френската легенда на Мишел Платини по отбелязани голове на финали на Европейско първенство по футбол, след като вкара за девети път.

В мача срещу Уелс той се изправи срещу друга звезда на Реал (Мадрид) – Гарет Бейл, чийто национален тим напусна гордо надпреварата, а двамата се прегърнаха след края на срещата. Кристиано бе избран и за играч на мача между Португалия и Уелс.

Снимки: Туитър