ПСЖ изхвърли Челси от Шампионската лига за втора поредна година (ВИДЕО)

football

Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига за четвърта поредна година. Френският шампион победи с 2:1 като гост Челси и с общ резултат 4:2 от двата мача продължава напред в турнира. Златан Ибрахимович вкара победния гол за ПСЖ на „Стамфорд Бридж“ в средата на второто полувреме.

Челси започна агресивно и бе близо до гол още в 3-а минута, когато Диего Коста стреля, но вратарят на ПСЖ Кевин Трап спаси. Ентусиазмът на домакините бе охладен в 16-а минута, когато Ибрахимович подаде на Адриен Рабио и той без усилия вкара в опразнената врата. Челси бързо върна интригата, след като в 27-а минута Диего Коста получи топката от Уилиан, преодоля Тиаго Силва.

През втората част лондончани се втурнаха да търсят втори гол, с който да изравнят общия резултат и бяха близо до попадение, но вратарят на ПСЖ отново бе на място след удари на Уилиан и Еден Азар.

Всичко в мача приключи в 67-а минута, когато Анхел Ди Мария проби в наказателното поле, подаде на непокрития Златан Ибрахимович, който на празна врата вкара втори гол за ПСЖ.

Така Пари Сен Жермен отстранява Челси за втора поредна година на осминафиналите в Шампионска лига и вече очаква съперника си в следващата фаза.

В друга осминафинална среща от вчера Бенфика победи Зенит с 2:1 и с общ резултат от двата мача 3:1 се класира за четвъртфиналите.

Снимка: skysports.com