ПСЖ и Бенфика с минимални победи в Шампионската лига (ВИДЕО)

12713994_159836734398328_2048078315_n

Френският шампион ПСЖ победи Челси с 2:1 в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига. Мачът се игра на „Парк де Пренс“ в Париж, а сред зрителите бе и бившият бразилски футболист Роналдо.

ПСЖ поведоха с гол на Златан Ибрахимович в 39-ата минута. Шведският нападател откри резултата в мача от пряк свободен удар, отсъден за нарушение на Джон Оби Микел.

В добавеното време на първата част Микел се реваншира, изравнявайки резултата. Той се възползва от грешка в отбраната на домакините след ъглов удар.

В 79-ата минута влезлият като резерва Единсон Кавани донесе победата за Пари Сен Жермен. Той бе изведен от Анхел ди Мария на стрелкова позиция и вкара гол за крайното 2:1. Реваншът в Лондон е на 9 март.

В друг мач от снощи Бенфика победи Зенит (Санкт Петербург) с 1:0 с гол на Жонас в 90-ата минута. Отборът на Зенит завърши мача с десет души, след като в самия край на двубоя, малко преди гола на Бенфика, Доменико Кришито получи втори жълт и червен картон. Реваншът в Санкт Петербург е на 9 март.

Снимка: Gulliver/GettyImages