Първа победа за Ботев и първи гол за ЦСКА (ВИДЕО)

11282147_1627700557446335_756310864_n

Ботев постигна първата си победа в плейофите на първата шестица на „А” група, като се наложи над ЦСКА с 3:1. „Армейците” пък вкараха първото си попадение за годината, като Тони Силва се разписа след 960 минути суша.

Лазар Марин изведе „канарчетата” напред в 33-ата минута след изстрел от малък ъгъл, а в 38-ата Тони Силва се възползва от грешка на вратаря Михаил Иванов и изравни резултата. Балтанов отново изведе пловдивчани напред след центриране на Иван Цветков от пряк свободен удар в 50-ата минута.

Последваха срамни сцени и червен картон за Тони Силва, който удари шамар на Даниел Златков. Изгонен бе и централният защитник на домакините Пламен Николов, който отиде да търси справедливост от Силва.

Иван Цветков направи 3:1 след красив гол и асистенция на Лазар Марин, а Неманя Милисавлевич намали на 3:2 след воле пред очите на вратаря Иванов.

Така Ботев събра 42 точки и си остана на шестото място, а ЦСКА е с 48 точки на петата позиция, толкова точки има и четвъртия Берое.