Радослав Терзиев титуляр при победата на младежите с 1:0 над Кипър

11354911_1639341976282193_89558907_n

Защитникът Радослав Терзиев от пловдивския Ботев бе титуляр, а Милен Гамаков бе капитан на младежкия ни национален отбор при победата с 1:0 над Кипър. Мачът се игра в Правец, а единственото попадение за отбора на селекционера Антони Здравков отбеляза Георг Илиев още в 9-ата минута.

Антонио Вутов направи пробив отляво, стигна до аутлинията и върна топката към Георг Илиев. Той от десет метра я изпрати в десния ъгъл на вратата на кипърския отбор. Десет минути по-късно Георги Минчев изведе в наказателното поле Борислав Цонев, който шутира, но топката мина на сантиметри от вратата на гостите.

В самия край гостите имаха шанс да изравнят. Четири минути преди последния съдийски сигнал българския вратар Красимир Костов излезе и допусна груба грешка, резервата Антониу стреля със странична ножица, но не успя да намери празната врата.

Младежкият национален тим ще изиграе още един приятелски мач – на 12 юни ще се изправи срещу Австрия във Виена от 19.30 часа.