Реал и Барса с победи след ненужно съдийско рамо, Роналдо пропусна дузпа, паднаха рекорди (ВИДЕО)

barselona

Испанските грандове Реал (Мадрид) и Барселона постигнаха победи в последните си мачове за годината, но получиха сериозна съдийска подкрепа. Белия балет победи Реал Сосиедад с 3:1, като една от двете дузпи за тях бе изключително измислена.

Тя обаче бе опропастена в 24-ата минута от звездата Кристиано Роналдо, който все пак откри резултата след удар от бялата точка в края на полувремето. В 49-ата минута Брума изравни. В 67-ата втори гол на Роналдо отново даде преднина на Реал. Четири минути преди края на редовното време Лукас Васкес оформи крайното 3:1.

Арбитрите помогнаха и на Барселона за победата с 4:0 срещу Бетис в мача от 17-ия кръг на „Камп Ноу“, където реферът Гаридо свири много пресилен наказателен удар за каталунците в 29-та минута на мача. Вратарят пресрещна Лионел Меси и аржентинецът се строполи на терена, последваха протести и червен картон за треньора на гостите Пепе Мел.  Дузпата бе пропусната от бразилеца Неймар, който прати топката в гредата, а защитникът Хайко Вастерман в опита си да я избие, я изпрати неспасяемо в собствената си врата.

Лионел Меси вкара още един гол, а уругвацът Луис Суарес добави още два до края на мача и оформи крайното 4:0 в полза на каталунците.

С убедителната победа Барселона отново се завърна на първото място в класирането и ще посрещне новата 2016 година на върха в подреждането на Примера дивисион. Барса е лидер с 38 точки, колкото има и Атлетико (Мадрид), но каталунците са с по-добра голова разлика, а също така имат и мач по-малко. Реал (Мадрид) е трети с 36 точки.

Преди началото на мача футболистите на Барселона позираха със спечелените пет трофея от тях през календарната година, а Лионел Меси записа своя мач №500 с екипа на каталунците, а испанците завършиха годината със 180 гола, което е абсолютен рекорд.

Останалите резултати от Испания: Леванте – Малага 0 :1, Райо Валекано – Атлетико (Мардид) 0 : 2, Севиля – Еспаньол 2: 0, Ейбар – Спортинг (Хихон) 2: 0, Селта – Атлетик (Билбао) 0 : 1, Хетафе – Ла Коруня 0:0, Лас Палмас – Гранада 4:1.

Снимка: fcb.uz