Реал и Волфсбург на четвъртфинали в ШЛ, Арсенал напред за ФА Къп (ВИДЕО)

10647568_1725633374319719_379014706_n

Испанският гранд Реал (Мадрид) се класира без проблеми за четвъртфиналите на Шампионската лига след нова победа с 2:0 над италиянския Рома на реванша на „Сантяго Бернабеу“.

Кристиано Роналдо откри резулата в 64-ата минута, а в 68-ата след негова асистенция Хамес Родригес вкара второ попадение. Роналдо направи и огромен пропуск сам срещу вратаря, но повече за нетоната си игра пред гола трябва да съжаляват гостите от Рим.

В 74-ата минута публиката на Реал аплодира подобаващо легендарния нападател на Рома Франческо Тоти, който влезе в игра на мястото на Ел Шарави.

Волфсбург също се класира за четвъртфиналите. Германският тим победи Гент в реванша с минималното 1:0 и с общ резултат 4:2 си осигури място в следващата фаза на надпреварата. Единственият гол във втория мач вкара Андре Шюрле, който бе точен в 74-ата минута.

Арсенал пък стигна до четвъртфиналите за ФА Къп след категорично 4:0 в преиграването срещу Хъл Сити, след като първият мач завърши 0:0. По две попадения за лондончани отбелязаха Оливие Жиру (41, 71) и Тио Уолкът (77, 88).

На четвъртфиналите съперник на Арсенал ще бъде отборът на Уотфорд.

Снимка: skysports.com