Реал (Мадрид) е световен клубен шампион! (ВИДЕО)

10863500_1572221676327557_2014729906_n

Испанският Реал (Мадрид) е новият световен клубен шампион. Тимът, воден от наставника Карло Анчелоти, спечели Световното клубно първенство, като на финала в Маракеш победи аржентинския Сан Лоренсо с 2:0.

Серхио Рамос откри в 37-ата минута, а в 51-ата Гарет Бейл оформи крайния резултат. Победата за тима от Мадрид бе 22-ра поредна във всички турнири. Титлата за Реал (Мадрид) е четвърта, с което отборът става рекордьор по този показател.

За Карло Анчелоти тове е втора световна титла, след като я спечели веднъж и като треньор на италианския Милан. Звездата Кристиано Роналдо отново не можа да се разпише и завърши първенството без отбелязано попадение.

Снимка: theguardian.com