Реал на финал срещу Атлетико след 1:0 над Манчестър Сити (ВИДЕО)

futbol

Реал (Мадрид) се класира за финала в Шампионска лига след като в реванша от полуфиналите победи като домакин Манчестър Сити с 1:0. Първият мач завърши наравно 0:0 и така Реал се класира за финала, в който на 28 май в Милано ще срещне Атлетико (Мадрид). Това ще бъде повторение на финала от 2014 година в Лисабон.

Единственото попадение в 20-ата минута бе записано като автогол на Фернандо, но дойде след удар от малък ъгъл на Гарет Бейл. Още преди това в 9-ата минута гостите останаха без капитана си Венсан Компани, който се контузи.

В 13-ата минута Реал стигна до първата си добра възможност за гол. Кристиано Роналдо стреля с глава над вратата на Манчестър Сити. След гола португалецън направи още един пропуск за Реал, а в 37-ата минута гол на Пепе бе отменен заради засада.

Най-добрата възможност за Манчестър Сити в мача се откри пред Фернандиньо в 44-ата минута. Той бе изведен на стрелкова позиция на границата на наказателното поле на Реал от Кевин де Бройне. След удара на Фернандиньо топката обаче срещна гредата на вратата на Реал.

Домакините бяха по-активният тим и след почивката. В 52-ата минута Лука Модрич бе изведен сам срещу вратаря на Манчестър Сити Джо Харт, но не успя да си спре топката и вратаря спаси. В 59-ата минута Роналдо стреля опасно от границата на наказателното поле, но Харт спаси.

Най-добрата възможност за Манчестър Сити след почивката бе в 89-ата минута, когато Серхио Агуеро стреля опасно от границата на наказателното поле на Реал, но топката мина над вратата на Кейлор Навас. В добавеното време на двубоя Хамес Родригес пропусна добра възможност за втори гол за Реал.

Реал ще приключи кампанията си в Шампионска лига този сезон без допуснат гол в домакинските си мачове.

Снимка: goal.com