Реал обърна Барса с 2:1 на „Камп Ноу“, Роналдо донесе победата (ВИДЕО)

12910700_1736916023191454_1164278488_n

Реал (Мадрид) обърна Барселона с 2:1 в испанското Ел Класико от 31-ия кръг на Ла Лига, играно пред почти 100 хиляди зрители на „Камп Ноу“. Каталунският тим претърпя първо поражение от месец октомври насам и не успя да подари победа на покойния Йохан Кройф, който витаеше във въздуха снощи.

Жерард Пике откри резултата в 56-ата минута, но голове на Карим Бензема в 62-ата и на Кристиано Роналдо в 85-ата минута донесоха успеха на Белия балет. Две минути преди победното попадение на Кристиано, от игра бе изгонен Серхио Рамос.

Първото полувреме бе изпъстрено с много пропуски както на Лионел Меси, Неймал и Луис Суарес, така и на Роналдо и компания. В 56-ата минута Пике изпревари Пепе и с глава откри резултата в полза на домакините. Изравнителния гол на Бензема в 62-ата минута дойд след рикошет и негова изключителна задна ножица. Последва отменен гол на Гарет Бейл след много съмнителна засада, а след това и греда на Роналдо.

Кристиано сложи точка на спора 5 минути преди края като овладя топката на гърди и с изстрел от малък ъгъл наказа каталунците за крайната победа.

Барселона прекъсна изумителната си серия от 39 мача без поражение, продължила повече от половин година. Във вторник вечер „Камп Ноу“ ще очаква отговор от своите футболисти в първия 1/4-финал в Шампионската лига срещу Атлетико (Мадрид). Реал (Мадрид) ще влезе в дуела с Волфсбург с доста повишено самочувствие и отлично настроение.

Снимка: sportal.bg