Реал победи с 2:0 като гост Рома, Волфсбург взе с 3:2 Гент (ВИДЕО)

roma

Реал (Мадрид) победи като гост Рома с 2:0 в първи мач от осминафиналната фаза на турнира Шампионска лига. Кристиано Роналдо в 57-ата минута и резервата Хесе Родригес в 86-ата минута вкараха головете за Реал. Хесе вкара гола си само четири минути след като се появи на терена на мястото на Хамес Родригес.

Освен двата гола, пропуски за гостите направиха Роналдо, който изигра силно второ полувреме, и Карим Бензема. За домакините добри възможности пропуснаха Мохамед Салах и влезлият като резерва през второто полувреме Един Джеко.

С успеха Реал направи сериозна крачка към четвъртфиналната фаза, а дебют като треньор в Шампионска лига направи наставникът Зинедин Зидан.

Волфсбург победи като гост белгийския Гент с 3:2 . Гостите поведоха в 44-ата минута с гол на Юлиян Дракслер. В 54-ата минута отново Дракслер и в 60-ата Макс Крузе доведоха резултата до 3:0.

Домакините успяха да се върнат в двубоя и да запазят шансове за реванша, след като Свен Кумс в 80-ата минута и Калифа Кулибали в 89-ата минута вкараха по един гол за Гент, за крайното 2:3.