Реал разби Лудогорец с 4:0, Роналдо вкара само един гол (ВИДЕО)

Реал Мадрид разби Лудогорец

снимка: sportove.net

Реал (Мадрид) разби Лудогорец с 4:0 в последния мач от група „В” на Шампионската лига. По този начин възпитаниците на Карло Анчелоти завършиха на първо място с пълен актив от 18 точки и се класираха напред. Разградчани пък ще се концентрират напролет върху защитата на титлата си в родната „А” група, след като останаха на последното място с актив от 4 точки.

Кристиано Роналдо откри резултата в 19-ата минута от дузпа. Малко преди това Лудогорец остана с човек по-малко, след като Марселиньо получи директен червен картон за умишлена игра с ръка на голлинията. Гарет Бейл удвои преднината на домакините в 38-ата минута. Марсело в 86-ата и Медран в 88-ата оформиха крайното 4:0.

Лудогорец остава в историята като първият български тим с победа в груповата фаза на Шампионската лига.

Напред продължава и отбора на Базел, който направи 1:1 като гост на Ливърпул. „Мърсисайдци” ще играят в Лига Европа напролет. Още 6 тима си осигуриха мачове в Шампионската лига и догодина – Ювентус, Атлетико (Мадрид), Монако, Леверкузен, Дортмунд и Арсенал.