Реал се възползва от грешките на Барса и Атлетико, на точка е от второто място (ВИДЕО)

real

Реал (Мадрид) победи Севиля като домакин с 4:0 в мач от 30-ия кръг на испанската Примера дивисион. Головете за тима на Зинедин Зидан вкараха Карим Бензема (6), Кристиано Роналдо (64), Гарет Бейл (66) и Хесе Родригес (86).

И двата отбора пропуснаха дузпи, като в 27-ата за Севиля не успя да се разпише Кевин Гамейро, а в 58-ата Кристиано Роналдо също бе неточен от бялата точка.

С успеха Реал остава на трето място с 66 точки и намали изоставането си на 1 от Атлетико (Мадрид), който в събота загуби с 1:2 от Спортинг (Хихон), и на 10 от лидера Барселона, който вчера направи 2:2 като гост на Виляреал.

Каталунците поведоха с 2:0 след попадения на Иван Ракитич в 21-ата минута и на Неймар от дузпа в 41-ата минута. Седрик Бакамбу в 58-ата минута намали на 1:2, а в 63-ата минута Жереми Матйо си вкара автогол за крайното 2:2.

Снимка: realmadrid.com