Реал триумфира за 11-и път в Шампионската лига след дузпи срещу Атлетико (СНИМКИ И ВИДЕО)

13293370_1756179744598415_682019028_n

Реал (Мадрид) триумфира с купата на Шампионска лига за 11-и път в своята история. На финала в Милано отборът на Зинедин Зидан победи Атлетико (Мадрид) с 5:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията мачът завърши при резултат 1:1.

При дузпите единствен пропуск направи защитникът на Атлетико Хуанфран. Веднага след това Кристиано Роналдо бе безкомпромисен и донесе победата на Белия балет.

Реал поведе в 15-ата минута чрез Серхио Рамос, но в 80-ата Яник Ферейра Караско изравни. Преди това, в 47-ата минута, Атлетико пропусна дузпа, като Антоан Гризман уцели горната греда.

Реал триумфира общо за 11-и път в Шампионска лига. За Атлетико пък това е общо 3-и загубен финал в най-престижната клубна надпревара.

Снимки: AP, UEFA