Рефер закла Марица с 2 червени картона при 1:3 в Димитровград, слаб мач за Спартак (Пд)

10833841_1564063383810053_1037740946_n

Сливенски рефер даде два червени картона на „Марица“ при гостуването в Димитровград, загубено с 1:3 в последния за тази година 17 кръг на Югоизточната „В” група. Хакан Байрямов получи два жълти картона още в първите 5 минути на мача и остави своите с човек по-малко.

Въпреки това гостите поведоха в резултата с попадение на Виделин Сердарски от пряк свободен удар. В 35-ата минута съдията пожали защитник на домакините, който извърши нарушение като последен в отбраната. В 35-ата минута реферът нямаше как да не изгони Кристиян Павлов и играч на Димитровград, след акто двамата потъсиха юмручна справедливост.

Останал с 9 души, тимът на „Марица“ допусна пълен обрат. Домакините изравниха в края на полувремето с гол на Живко Митов. С далечен удар в 57-ата минута Васил Сантов направи 2:1, а Юлий Шекеров оформи крайното 3:1 след като бе в уникална засада.

По този начин Марица ще зимува на четвъртото място в класирането с актив от 28 точки, на 4 от лидера Поморие. Миньор (Раднево) е втори с 30 точки, а Евроколеж е на трето място с 29.

Спартак (Пловдив) завърши годината на незавидното 13-о и предпоследно място с едва 13 точки. „Гладиаторите” направиха 1:1 у дома срещу Сливен, като Петко Фанев първо нацели греда, а в 80-ата минута изведе своите напред. Гостите обаче изравниха в добавеното време и откраднаха една точка.

Снимка: Facebook