Рефер изгони треньора на Леверкузен и се прибра в тунела, докато той не му се подчини (ВИДЕО)

12325364_1720588564824200_596804034_n

Борусия Дортмунд победи като гост Байер Леверкузен с 1:0 в мач от 22-и кръг на Бундеслигата. Единственият гол в мача отбеляза Пиер-Емерик Обамеянг, но мачът ще се запомни с нещо уникално.

Съдията Феликс Цвайер опита да изгони треньора на домакините Роджър Шмидт, но Шмидт отказа да се подчини и реферът напусна терена заедно с цялата си бригада. След 10 минути спорове и увещавания, в които се включи и спортният директор на „аспирините” Руди Фьолер, съдията се върна и поднови мача, а Шмидт напусна скамейката.

Борусия Дортмунд е на второ място с 51 точки. Никога втори отбор в таблицата не е имал по-голям актив от Борусия след 22 мача. Леверкузен е четвърти с 35 точки.

В други мачове от кръга Шалке 04 и Щутгарт направиха 1:1, а Хановер загуби с 0:1 от Аугсбург.

В Испания Реал направи 1:1 като гост на Малага, а Кристиано Роналдо пропусна дузпа в 36-ата минута, след като само преди 3 минути откри резултата. Раул Албентоса изравни в 67-ата, а Белия балет вече изостава на 9 точки от лидера Барселона и на 1 точка от втория Атлетико Мадрид.

В Италия Рома разби с 5:0 Палермо, като по 2 попадения забиха Един Джеко и Мохамес Салах, а едно добави Сейду Кейта. „Вълците“ са на 2 точки от третия Фиорентина.

Снимки: 101greatgoals.com