Рефер поряза Локо, не даде дузпа при 0:0 в Ловеч

12178986_1685560098327047_1936204621_n

Литекс и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от 13-ия кръг на „A“ група.
С основна заслуга за спечелената от гостите точка бе вратарят Ясин Ел Каруби, който с отлични намеси не допусна гол във вратата си. Двубоят бе изгледан от националния селекционер Ивайло Петев.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме без сериозни опасности пред двете врати.
Още пред първото полувреме треньорът на Литекс Лауренциу Регекампф направи смяна, като извади от игра Красимир Станоев за да влезе Хенри Рохас.

През втората част тимът на Литекс имаше пълно превъзходство, но отлични положения за гол пред вратата на Локомотив пропуснаха Данило Асприля на три пъти, Хенри Рохас и Арсенио Нунес на два пъти.

С отличните си изяви на вратата на Локомотив Ясин Ел Каруби бе основен „виновник“ за това отборът му да спечели точка в Ловеч.

Най-добрата ситуация за Локомотив бе в 60-ата минута. Капитанът на Локомотив Мартин Камбуров бе съборен от Рафаел Перес в наказателното поле на Литекс, но реферът Вихрен Манев не отсъди дузпа за гостите, а показа жълт картон за симулация на Камбуров.

Снимка: pfclitex.com