Роналдо пропусна дузпа и провали Португалия, автогол отне победата на Исландия (ВИДЕО)

Portugal-v-Austria-Euro-2016

Ситуацията в група „F“ на Евро 2016 стана доста интересна след като вчера се получиха интересни равенства. Най-напред Исландия изтърва победата над Унгария заради автогол на Биркир Севарсон в 88-ата минута за 1:1, а след това Кристиано Роналдо пропусна дузпа за Португалия срещу Австрия и двата тима завършиха 0:0.

По този начин Унгария оглави класирането с 4 точки, следвана от Исландия и Португалия с по 2 точки, а Австрия е на последното място с 1 точка.

Гилфи Сигурдсон от дузпа в 40-ата минута даде преднина за тима на Исландия, но като цяло унгарците бяха по-активният тим, а мачът премина безз много опасности пред двете врати. В 40-ата минута Кирали обаче сбърка фатално, като след центриране изпусна топката, а след това събори в наказателното поле Гунарсон.

За нарушението бе отсъдена спорна дузпа, която Сигурдсон вкара за 1:0 за Исландия. За Гилфи Сигурдсон това е 14-и гол за националния тим на Исландия в 40-ия му мач с националната фланелка.

След почивката Балаш Джуджак направи два пропуска за Унгария, но отборът му получи неочакван подарък от Севарсон. В 88-ата минута резервата на Унгария Николич центрира остро в наказателното поле на Исландия топката, като в опита си да я изчисти в ъглов удар Севарсон си вкара автогол за крайното 1:1. В самия край на двубоя ветерана Ейдур Гудьонсен изпусна да донесе победата на Исландия.

В късния мач от групата Португалия разнищи Австрия, но така и не успя да отбележи гол. Удар на Нани срещна гредата, но най-фрапиращи бяха пропуските на звездата Кристиано Роналдо през цялата среща.

Върхът бе дузпата в в 79-ата минута, когато Кристиано прати топката в дясната греда на вратата на Австрия. В 86-ата минута той все пак вкара гол с глава, който бе отменен заради засада на Пепе.

Снимка: capitalbay.news