Сашо Команов е Спортист №1 на Пловдив за 2014 година!

Александър Команов е спортист на 2014 г. в Пловдив

снимка: Фейсбук

Световният и европейски шампион по карате киокушин-кан Александър Команов стана Спортист № 1 на Пловдив за 2014 година. Състезателят на клуб „Ронин” събра 319 точки, като изпревари миналогодишния победител – европейския шампион по карате шин-киокушин Валери Димитров, който има 248 точки.

Третото място остана за тенисистката Цветана Пиронкова с 242 точки. Първата българска ракета изигра силен сезон, спечели първата си титла от веригата на УТА в Сидни през януари.

Шестима от общо 10-те номинирани са представители на бойните спортове. В десетката влязоха още таекуондистките Мирела Чилингирова и Любина Спасова, сумистът Иван Качаков и джудистът Янислав Герчев. Лекоатлетите Румен Димитров и Габриела Петрова, както и плувкинята Нина Рангелова допълват Топ 10 на Пловдив.

Лидия Ненчева, която е олимпийска шампионка от Младежките игри в Китай, очаквано стана №1 при младите таланти. Тя събра 350 точки и изпревари младата шахматистка Виктория Радева – 224 точки, както и състезателят по аеробика Антонио Папазов с 219 точки.