Сбогом, Европа! Нов срам след 1:1 срещу Малта!

10806917_1559202470962811_713086174_n

Българските футболни национали отново станаха за срам, след като не успяха да победят у дома Малта и завъртяха 1:1. Мачът се игра на почти празния национален стадион „Васил Левски”. С тази точка нашите събраха 4 точки и са на четвърто място в групата.

Андрей Гълъбинов откри резултата още в петата минута. Гостите се окопитиха и дори трябваше да получат дузпа в 40-ата минута, когато Терзиев игра с ръка в наказателното поле, но реферът не го видя. Малтийците все пак получиха наказателен удар в 49-ата минута, след като Веселен Минев фаулира Клейтън Файла в пеналта и потърпевшият реализира за 1:1.

Мицански, Маркиньос и Александър Тонев влязоха на смени след почивката, но нашите продължаваха да пропускат. Мицански все пак изработи дузпа в 75-ата минута, но капитанът Ивелин Попов не уцели вратата и би над нея.

В другите срещи от групата Норвегия победи като гост Азербайджан с 1:0 и с 9 точки се изравни с лидерите в нашата група Хърватия и Италия. Те постигнаха 1:1, а мачът в Милано беше прекъснат за около 15 минути заради проблеми с хърватските ултраси.